До психіатричної лікарні звернувся пацієнт з проханням зняти його з обліку та знищити його медичну картку назавжди.
Спробуємо з цим зверненням розібратися.
Психіатричний облік – це застаріле поняття, яке означало регулярний нагляд за особами з психічними захворюваннями в амбулаторних психіатричних закладах (диспансерах).
З метою організації надання амбулаторної психіатричної допомоги хворим у психіатричних закладах (дільничними, районними лікарями-психіатрам) донедавна проводився диспансерний та консультативний нагляд.
Це було регламентовано Інструкцією з організації диспансерного та консультативного нагляду осіб, які страждають на психічні розлади при наданні амбулаторної психіатричної допомоги, затвердженої наказом МОЗ від 22.01.2007 N20.
13 травня 2019 року вийшов наказ МОЗ N 1063, згідно якого Інструкція про диспансерний і консультативний психіатричний нагляд втратила чинність.
На сьогодні у закладах з надання психіатричної допомоги не здійснюється так званий “облік”. Також не проводяться заходи з диспансерного та консультативного нагляду за особами з психічними розладами.
Заклад, що надає психіатричну допомогу, як і кожен інший заклад охорони здоров’я, в процесі своєї діяльності утворює базу медичної документації.
Усі медичні документи закладу є його власністю. Існують вимоги до зберігання та знищення індивідуальної картки амбулаторного хворого, картки стаціонарного хворого та іншої документації.
Термін зберігання картки стаціонарного хворого – 25 років після виписування пацієнта, а картки амбулаторного хворого-5 років.
По закінченню термінів зберігання експертні комісії закладів розглядають питання про знищення медичних документів. Якщо буде встановлено, що документ становить наукове значення, то термін зберігання може бути продовжено.
На прохання пацієнта медична картка не може бути знищена достроково.
Юридична компанія MEDCRAFT.
©Всі права захищені, 2020