Працюємо лише на результат
Працюємо лише на результат
Послуги адвоката:
Інформація для Юросіб:
Чи має право юрист (не адвокат) представляти підприємство в суді
Відповідно до ст. 1312 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Підпунктом 11 пункту 161 розділу ХV «Перехідні положення» Конституції України передбачено, що представництво відповідно до п.3 ч.1 ст.1311 та статті 1312 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 01.01.2017; у судах апеляційної інстанції – з 01.01.2018; у судах першої інстанції – з 01.01.2019.
Отже, за положеннями Основного Закону з 01.01.2019 виключно прокурори і адвокати здійснюють представництво інших осіб у судах.
Водночас, нормами Конституції України не врегульовано питання самопредставництва юридичних осіб.
Є декілька варіантів.
Перший – ввести юриста до виконавчого органу підприємства та чітко визначити повноваження щодо представництва в установчих документах (статуті).
Другий – розробити Положення про юридичне управління (департамент), яке містить докази самопредставництва, тобто чітке визначення права юриста діяти без додаткового уповноваження.
Третій – трудовий договір (контракт), в якому чітко визначено право юриста діяти від імені підприємства без додаткового уповноваження (довіреності).
Згідно з вимогами законодавства вказані варіанти можна застосовувати як окремо так і в сукупності.
Досліджуючи питання представництва підприємства слід також згадати про випадки, які не потребують наявності документів, що визначають право юриста діяти без додаткового уповноваження.
Підготував: Андрій Солтисюк
Юридична компанія MEDCRAFT.
©Всі права захищені, 2020